SBKlogo_lagupplost_210x208.gif

sfr-logo-3.png

Klubbmästare Tävlingar Munkrejset

Lördag Söndag

 

 

Resultat Agility från Munkrejset lördag 23 juli 2016

Resultat från Hopp längre ner på sidan

Agility 1 small  -  domare/bana Ewa Lundin

1

Sonja Pethrus

Sigge

Dvärgschnauzer, Vit

Töreboda BK

0,00

35,75

2

Annika Nordlander

Ginnie

Shetland Sheepdog

Karlstad BK

0,00

40,18

3

Camilla Karlsson

Lia

Japansk Spets

Skövde BK

2,75

49,75

4

Maria Lundgren

Sazza

Ej Stambokförd I Skk

Vänersborgs BK

5,00

33,78

5

Jonna Bornemark

Matteo

Bichon Havanais

Stockholm Södra BK

6,91

48,91

6

Elisabeth Larsson

Texas

Borderterrier

KASK

10,00

34,03

7

Lisa Härdne

Billy

Dvärgpinscher

Sörmons Lokala KK

10,00

42,03

8

Malin Radegård

Edda

Jack Russell Terrier

Karlskrona BK

10,00

44,87

9

Tommy Dahlberg

Grim

Västgötaspets

Götene BK

14,04

56,04

-

Gunilla Sandberg

Bea

Pudel, Dvärg

KASK

9,84

Disk

-

Ann-kristin Virtanen

Alfons

Chinese Crested Dog

Storfors lokal kennelklub

0,00

Disk

-

Sara Hedén

Stella

Shetland Sheepdog

Mora BK

0,00

Disk

-

Emma Fröding

Signe

Staffordshire Bullterrier

Frövi BK

0,00

Disk

-

Chantal Scheilen Kågström

Albin

Ej Stambokförd I Skk

Torsby BK

0,00

Disk

-

Maria Olsson

Bästa

Ej Stambokförd I Skk

Kils BK

0,00

Disk

-

Mia Johansson

Brejker

Pudel, Dvärg

Töreboda BK

0,00

Disk

-

Elina Olsson

DV

Ej Stambokförd I Skk

Arvika BK

0,00

Disk

-

Åsa Lundberg

Vilda Hilda

Amerikansk Cocker Spaniel

Tomten BK

0,00

Disk

-

Malin Sörestam

Iza

Shetland Sheepdog

Svenska Agilityklubben

0,00

Disk

-

Kjell Davstedt

Douglas

Dansk-Svensk Gårdshund

Raskl För Dansk/Svensk Gh

0,00

Disk

Agility 1 medium  -  domare/bana Ewa Lundin

1

Anne Karlsson

Signe

Mudi

Skövde-tidaholm HU

0,00

28,03

2

Lotta Grip

Olivia

Kromfohrländer

Hällefors BK

0,00

36,16

3

Lovisa Svensson

Bella

Ej Stambokförd I Skk

Sunne BK

0,00

42,47

4

Camilla Karlsson

Dino

Japansk Spets

Skövde BK

5,00

34,22

5

Sören Westman

Belleza

Perro De Agua Espanol

Hällefors BK

6,37

53,37

6

Sonja Pethrus

Kenta

Dvärgschnauzer, Svart & S

Töreboda BK

8,16

55,16

7

Linn Nygård

Leo

Shetland Sheepdog

Norge

10,00

29,25

8

Per Svensson

Ibby

Kromfohrländer

Karlshamn HU

15,00

37,60

9

Berit Sjöbeck

Flashy

Pudel, Mellan

Apollogruppen

15,00

38,18

10

Katarina Katz

Bobele

Släthårig Foxterrier

Partille BK

15,00

42,72

11

Alexsandra Pettersson

Jet

Shetland Sheepdog

Kumla BK

20,00

34,22

12

Nina Tyllander

Joker

Tysk Spets/ Mittelspitz

Storfors lokal kennelklub

20,00

38,71

13

Jeanette Nyman

Basse

Shetland Sheepdog

Hammarö BK

31,56

58,56

14

Maria Fridell

Humla

Nova Scotia Duck Tolling

Kils BK

34,00

66,00

-

Elisabet Hansson

Lotta

Cocker Spaniel

Hammarö BK

0,00

Disk

-

kjell frankin

Jazza

Shetland Sheepdog

Jönköping BK

0,00

Disk

-

Felix Sandberg

Hippie

Dansk-Svensk Gårdshund

Raskl För Dansk/Svensk Gh

0,00

Disk

-

Kenneth Bengtsson

Nocke

Shetland Sheepdog

Örkelljunga BK

0,00

Disk

-

Nathalie Evensen

Ice

Shetland Sheepdog

Arvika BK

0,00

Disk

-

Peter Björk

Ghibli

Tysk Spets/ Mittelspitz

Tibro BK

0,00

Disk

-

Gunilla Jonsson

Dribbla

Berger Des Pyrénées À Poi

KASK

0,00

Disk

-

Carin Pettersson

Rut

Pumi

Lindesberg BK

0,00

Disk

-

Christina Lorang Ahlström

Toffee

Ej Stambokförd I Skk

Ystad BK

0,00

Disk

-

Eva Jansson

Ture

Welsh Springer Spaniel

Skövde BK

0,00

Disk

-

Anna Leander

Pepsi

Cocker Spaniel

Gävle BK

0,00

Disk

-

Annika Nordlander

Joy

Shetland Sheepdog

Karlstad BK

0,00

Disk

-

Mari Andersson

Moja

Cocker Spaniel

Torsby BK

0,00

Disk

-

Birgitta Lundberg

Vera

Ej Stambokförd I Skk

Munkfors BK

0,00

Disk

-

Anette Hedman

Evo

Pudel, Mellan

Kumla BK

0,00

Disk

-

Erik Sandell

Clip

Shetland Sheepdog

Jönköping BK

0,00

Disk

-

Linn Nygård

Nico

Shetland Sheepdog

Norge

0,00

Disk

-

Lena Torstensson

Rubin

Welsh Springer Spaniel

Tomten BK

0,00

Disk

-

Lars Lindeborg

Elle

Pumi

Ludvika BK

0,00

Disk

-

Hasse Sundqvist

Win

Cocker Spaniel

Fagersta KK

0,00

Disk

-

Maria G Moberg

Tuva

Cocker Spaniel

Arvika BK

0,00

Disk

-

Angelica Andersson

Sluggo

Shetland Sheepdog

Tranås BK

0,00

Disk

Agility 1 large  -  domare/bana Ewa Lundin

1

Lina Larsson

Vilma

Border Collie

Munkfors BK

0,00

38,85

2

Elin Dahl Mikkelsen

Ira

Border Collie

Norge

5,00

27,72

3

Maria Larsson

Myra

Border Collie

Linköping BK

5,00

34,43

4

Roman Brändli

Zena

Belgisk Vallhund/ Malinoi

Switzerland

10,00

34,72

5

Maria Augustsson

Key

Border Collie

Tomten BK

10,00

34,94

6

Melanie Jonsson

Hagge

Ej Stambokförd I Skk

Södertälje lokala KK

10,00

39,63

7

Elisabeth Jonasson

Harry

Border Collie

Munkfors BK

10,00

41,09

8

Sara Bark

WILMA

Ej Stambokförd I Skk

Skultuna BK

10,31

52,31

9

Susanne Skogström

Joline

Golden Retriever

Ludvika BK

14,97

56,97

10

Marie Lodin

Loffe

Ej Stambokförd I Skk

Fagersta KK

15,00

30,12

11

Björn Solberg

Hera

Border Collie

KASK

20,00

27,68

12

Alexsandra Pettersson

Gas

Border Collie

Kumla BK

20,00

41,15

13

Amanda Bjurström

Pavo

Border Collie

Frövi BK

22,87

49,87

-

Åsa Svensson

Spira

Australian Shepherd

Sv Australian Shepherdkl

0,00

Disk

-

Christina Lorang Ahlström

Tixa

Ej Stambokförd I Skk

Ystad BK

0,00

Disk

-

Bindu Nyman

Best

Border Collie

Finspång BK

0,00

Disk

-

Monica Ohlsson

Myrrah

Australian Kelpie

Åstorps BK

0,00

Disk

-

Catharina Lagmyr Kempe

Maggie

Australian Shepherd

Sv Australian Shepherdkl

0,00

Disk

-

Liselott Endresen

Yra

Border Collie

Olandstraktens BK

0,00

Disk

-

Elisabet Hansson

Jackie

Golden Retriever

Hammarö BK

0,00

Disk

-

Catharina Krumlinde

Dobby

Australian Shepherd

Eskilstuna BK

0,00

Disk

-

Else-Marit Bryn

Fruferner

Ej Stambokförd I Skk

Norge

0,00

Disk

-

Victoria Björkman

Diva

Pinscher

Mora BK

0,00

Disk

-

Janne Gustavsson

Greta

Welsh Springer Spaniel

Götene BK

0,00

Disk

-

Eirin Dahl

Bønne

Belgisk Vallhund/ Malinoi

Norge

0,00

Disk

-

Margareta Svedlund

Sessan

Welsh Springer Spaniel

Danderyd-Täby BK

0,00

Disk

-

Maria Eriksson

Ted

Australian Kelpie

Bollnäs BK

0,00

Disk

-

Susann Medalen

Ella

Border Collie

Linköping BK

0,00

Disk

-

Gunilla Eriksson

Isa

Border Collie

Munkfors BK

0,00

Disk

-

Chantal Scheilen Kågström

Saga

Ej Stambokförd I Skk

Torsby BK

0,00

Disk

-

Therese Blomqvist

Sid

Border Collie

Mariestad BK

0,00

Disk

-

Sandra Strand

Rapp

Border Collie

Falu BK

0,00

Disk

Agility 2 small  -  domare Lars Sassner, bana Ewa Lundin

1

Johanna Linder

Oskar

Dvärgschnauzer, Svart & S

Vänersborgs BK

0,00

40,97

2

Malin Radegård

Doris

Jack Russell Terrier

Karlskrona BK

2,07

53,07

3

Anneli Kensén

Kaxi

Pudel, Toy

Storfors lokal kennelklub

9,25

55,25

4

Lotta Ekblom

Angus

Ej Stambokförd I Skk

Lindesberg BK

13,40

59,40

5

Pälle Sundell

Tova

Cairnterrier

Varberg BK

31,94

77,94

-

Gunilla Karlsson

Ture

Pudel, Dvärg

Motala BK

0,00

Disk

-

Linda Dahlman

Izor

Dansk-Svensk Gårdshund

Svenska Agilityklubben

0,00

Disk

-

Anette Hedman

Smarty

Shetland Sheepdog

Kumla BK

0,00

Disk

-

Monica Karlsson

Li

Parson Russell Terrier

Västernorrlands KK

0,00

Disk

-

Roger Pettersson

Ecco

Shetland Sheepdog

Kumla BK

0,00

Disk

-

Börje Johansson

Härbert

Pudel, Dvärg

Töreboda BK

0,00

Disk

-

Leif Andersson

ALICE

Papillon

Svenska Agilityklubben

0,00

Disk

-

Marie Skär

Coco

Dvärgpinscher

Linköping BK

0,00

Disk

Agility 2 medium  -  domare/bana Ewa Lundin

1

Kicki Sundqvist

Isa

Cocker Spaniel

Fagersta KK

0,00

50,28

2

Sofie Langanger

Yra

Pumi

Ludvika BK

5,00

36,62

3

Erik Sandell

Vissla

Shetland Sheepdog

Jönköping BK

5,00

41,22

4

Carin Pettersson

Lova

Lagotto Romagnolo

Lindesberg BK

8,06

54,06

5

Mai Junker

Unni

Kromfohrländer

Götene BK

9,44

60,44

6

Lena Torstensson

Safir

Welsh Springer Spaniel

Tomten BK

29,63

65,63

-

Leif Andersson

Selma

Welsh Springer Spaniel

Svenska Agilityklubben

0,00

Disk

-

Tommy Dahlberg

Miro

Shetland Sheepdog

Götene BK

0,00

Disk

-

Hasse Sundqvist

Brienne

Cocker Spaniel

Fagersta KK

0,00

Disk

-

Kjersti Gudmundseth

Bæra

Australian Kelpie

Norge

0,00

Disk

-

Lene L

Ace

Shetland Sheepdog

Norge

0,00

Disk

-

Anett Nyborg

Aira

Schapendoes

Norge

0,00

Disk

-

Linda Nygren

Time

Shetland Sheepdog

Sv Shetland Sheepdog Kl

0,00

Disk

-

Inga Lundberg

Fia

Amerikansk Cocker Spaniel

Tomten BK

0,00

Disk

-

Margareta Svedlund

London

Welsh Springer Spaniel

Danderyd-Täby BK

0,00

Disk

-

Eva Jansson

Herman

Welsh Springer Spaniel

Skövde BK

0,00

Disk

-

kjell frankin

Wilda

Shetland Sheepdog

Jönköping BK

0,00

Disk

-

Åsa Wrede

Minka

Schapendoes

Svenska Agilityklubben

0,00

Disk

-

Tommy Carlsson

Teo

Shetland Sheepdog

KASK

0,00

Disk

Agility 2 large  -  domare/bana Ewa Lundin

1

Heléne Sommar

Viska

Border Collie

Nora BK

5,00

37,06

2

ingvar Berggren

Morris

Irish Softcoated Wheaten

Hammarö BK

5,00

42,60

3

Leif Olsen

Lotten

Engelsk Springer Spaniel

Kungsör BK

5,00

48,21

4

Klara Elisson

Ässla

Nova Scotia Duck Tolling

Gagnef-Floda BK

15,00

42,07

-

Annette Persson Sandell

Spring

Border Collie

Jönköping BK

0,00

Disk

-

Bengt Nyman

Cwiq

Australian Kelpie

Kumla BK

0,00

Disk

-

Marit Bratt

Doris

Belgisk Vallhund/ Groenen

Svenska Agilityklubben

0,00

Disk

-

Susanne Skogström

Melody

Golden Retriever

Ludvika BK

0,00

Disk

-

Catrin Spångmyr

Tia

Engelsk Springer Spaniel

Nedansiljans BK

0,00

Disk

-

Amanda Nilsson

Winnie

Border Collie

Torsby BK

0,00

Disk

-

Anna-Lena Eriksson

Kallife

Berger Des Pyrénées À Fac

Arvika BK

0,00

Disk

-

Håkan Eriksson

Freyja

Nova Scotia Duck Tolling

Kumla BK

0,00

Disk

-

Therese Blomqvist

Kaye

Border Collie

Mariestad BK

0,00

Disk

-

Mai Junker

Pinto

Nova Scotia Duck Tolling

Götene BK

0,00

Disk

-

Lena Olsen

Lisen

Engelsk Springer Spaniel

Kungsör BK

0,00

Disk

-

Maria Augustsson

Snook

Border Collie

Tomten BK

0,00

Disk

Agility 3 small  -  domare/bana Lars Sassner

1

Anita Pettersson

Ella

Tysk Spets/ Mittelspitz

Lidköping BK

0,00

36,70

2

Päivi Männistö-Rahunen

Lätty

Västgötaspets

Finland

0,00

37,18

Pokal.jpg

3

Åsa Lundberg

Esther

Tysk Spets/ Mittelspitz

Tomten BK

0,00

37,87

4

Anna Kågeman

Tilli

Jack Russell Terrier

Linköpings HU

0,00

38,68

5

Anneli Kensén

Fozzi

Pudel, Dvärg

Storfors lokal kennelklub

0,00

39,09

6

Inga Antelius

Puzzla

Phalène

Hölö-Mörkö BK

0,00

40,56

7

Bengt Nyman

Vina

Borderterrier

Kumla BK

0,00

41,13

8

Marina Lindqvist

Athena

Shetland Sheepdog

Kumla BK

0,00

42,39

9

Elisabeth Larsson

Dennis

Borderterrier

KASK

0,00

44,64

10

Camilla Karlsson

Cleo

Japansk Spets

Skövde BK

5,00

40,17

11

Roger Pettersson

Pysen

Shetland Sheepdog

Kumla BK

5,00

42,74

12

Helene Poljak

Tuff

Dvärgschnauzer, Peppar &

Västerås KK

10,00

43,95

-

Merja Pajala

Jay

Shetland Sheepdog

Apollogruppen

0,00

Disk

-

Inga Antelius

Affe

Phalène

Hölö-Mörkö BK

0,00

Disk

-

Nathalie Högström

Haylie

Shetland Sheepdog

Forshaga BK

0,00

Disk

-

Mari Andersson

Mini

Jack Russell Terrier

Torsby BK

0,00

Disk

-

Maj-Inger Davstedt

Tintin

Dansk-Svensk Gårdshund

Raskl För Dansk/Svensk Gh

0,00

Disk

-

Maria Lindberg

Sture

Ej Stambokförd I Skk

Lindesberg BK

0,00

Disk

-

Monica Karlsson

Viggo

Jack Russell Terrier

Västernorrlands KK

0,00

Disk

Agility 3 medium  -  domare/bana Lars Sassner

1

Anne Karlsson

Bonnie

Mudi

Skövde-tidaholm HU

0,00

34,36

2

Päivi Männistö-Rahunen

Kisu

Shetland Sheepdog

Finland

0,00

37,91

Pokal.jpg

3

Nathalie Högström

Bamse

Shetland Sheepdog

Forshaga BK

0,00

38,24

4

Anita Pettersson

Enya

Shetland Sheepdog

Lidköping BK

0,00

39,72

5

Johanna Karlsson Svensc

Mira

Nova Scotia Duck Tolling

Sunne BK

0,00

40,27

6

Anette Alvarsson

Milo

Kromfohrländer

Arvika BK

0,00

41,05

7

Ørnulf Holm

Spiff

Shetland Sheepdog

Norge

5,00

38,53

8

Lars Lindeborg

Cinna

Pumi

Ludvika BK

5,00

41,41

9

Monica Karlsson

Avatar

Parson Russell Terrier

Västernorrlands KK

5,00

42,78

10

Anna Leander

Noggi

Cocker Spaniel

Gävle BK

6,66

47,66

11

Annelie Langanger

Nellie

Pudel, Mellan

Ludvika BK

7,78

53,78

12

Julia Pettersson

Elvis

Shetland Sheepdog

Fagersta HU

10,00

38,58

13

Helene Jennvik

Mysan

Shetland Sheepdog

Karlstad BK

10,00

41,04

14

Per Svensson

Lycka

Kromfohrländer

Karlshamn HU

10,00

45,29

15

Christin Bengtsson

Ronja

Shetland Sheepdog

Örkelljunga BK

10,00

45,49

16

Magdalena Bergstén

Clara

Pumi

Örebro BK

10,38

46,38

17

Tommy Carlsson

Jippie

Pumi

KASK

15,63

46,63

18

Angelica Andersson

Prinsen

Shetland Sheepdog

Tranås BK

42,17

78,17

-

Fredrik Andersson

Vix

Shetland Sheepdog

Fagersta KK

0,00

Disk

-

Jenny Ohlsson

Vilda

Shetland Sheepdog

Nynäshamns BK

0,00

Disk

-

Ulla Muchardt

Kalle

Dansk-Svensk Gårdshund

Svenska Agilityklubben

0,00

Disk

-

Emma Salquist

Viggo

Tysk Spets/ Mittelspitz

Götene BK

0,00

Disk

-

Linn Hammarbäck

Fox

Nova Scotia Duck Tolling

Örebro BK

0,00

Disk

-

Looanna Berg

Frekkh

Parson Russell Terrier

Västerås KK

0,00

Disk

-

Malin Zetterberg

Aim

Cocker Spaniel

Bro-Håbo BK

0,00

Disk

-

Annica Nauta

Myra

Australian Kelpie

Linköping BK

0,00

Disk

-

Åsa Wrede

Kaia

Schapendoes

Svenska Agilityklubben

0,00

Disk

-

My Dareflod

Trubbel

Shetland Sheepdog

Mora BK

0,00

Disk

-

Siw Almroth

Brie

Berger Des Pyrénées À Poi

Norge

0,00

Disk

-

Ingvar Berggren

Kompis

Cavalier King Charles Spa

Hammarö BK

0,00

Disk

Agility 3 large  -  domare/bana Lars Sassner

1

Elin Dahl Mikkelsen

Dixi

Belgisk Vallhund/ Groenen

Norge

0,00

35,23

Pokal.jpg

2

Anna Östberg

Qase

Border Collie

Kils BK

0,00

35,52

3

Per Heinerud

sonny

Border Collie

Apollogruppen

0,00

36,04

4

Lina Larsson

Polka

Border Collie

Munkfors BK

0,00

40,00

5

Anne Bucksch

Nikita

Belgisk Vallhund/ Tervuer

Karlstad BK

0,00

40,54

6

Staffan Gustafsson

Foxy

Border Collie

Söderköping BK

0,00

40,55

7

Robin Rådström

Safir

Ej Stambokförd I Skk

Munkfors BK

0,00

41,70

8

Bengt Nyman

Jackaroo

Australian Kelpie

Kumla BK

0,00

42,15

9

Timo Vertanen

Ozzy

Australian Shepherd

Kalix Agility

5,00

36,99

10

Maria Eriksson

Loppa

Australian Kelpie

Bollnäs BK

5,00

38,24

11

Timo Vertanen

Jomei

Pumi

Kalix Agility

5,00

38,93

12

Camilla Larsson

Cornelia

Engelsk Springer Spaniel

Torsby BK

5,00

43,78

13

Robin Rådström

Yazza

Ej Stambokförd I Skk

Munkfors BK

5,00

45,58

14

Sofie Langanger

Smilla

Pudel, Stor

Ludvika BK

5,60

46,60

15

Anette Daleke

Snaps

Border Collie

Hammarö BK

6,94

47,94

16

Camilla Larsson

Cleo

Engelsk Springer Spaniel

Torsby BK

15,00

35,54

17

Magdalena Svedberg

Solo

Border Collie

Karlstad BK

18,91

49,91

18

Therese Blomqvist

Gina

Ej Stambokförd I Skk

Mariestad BK

20,00

41,38

-

Malin Zetterberg

Singla

Border Collie

Bro-Håbo BK

0,00

Disk

-

Amanda Bjurström

Våfflan

Ej Stambokförd I Skk

Frövi BK

0,00

Disk

-

Milena Polinelli

Ziwa

Hollandse Herdershond, Ko

Switzerland

0,00

Disk

-

Darijo Poljak

Dito

Schnauzer, Peppar & Salt

Västerås KK

0,00

Disk

-

Staffan Gustafsson

Winnie

Border Collie

Söderköping BK

0,00

Disk

-

Monica Gahlin

Tiffy

Australian Shepherd

Nynäshamns BK

0,00

Disk

-

Minna Johansson

Monza

Australian Shepherd

Hofors BK

0,00

Disk

-

Annica Nauta

Jolly

Australian Kelpie

Linköping BK

0,00

Disk

-

Jessika Lind

Aqua

Nova Scotia Duck Tolling

Mora BK

0,00

Disk

-

Päivi Männistö-Rahunen

Inkeri

Belgisk Vallhund/ Tervuer

Finland

0,00

Disk

-

Anne Fosser

Blu

Border Collie

Norge

0,00

Disk

-

Olle Larsson

Hero

Border Collie

Munkfors BK

0,00

Disk

Resultat Hopp från Munkrejset lördag 23 juli 2016

Hopp 1 small  -  domare/bana Ewa Lundin

1

Maria Lundgren

Sazza

Ej Stambokförd I Skk

Vänersborgs BK

0,00

30,25

2

Camilla Karlsson

Lia

Japansk Spets

Skövde BK

0,00

33,21

3

Mia Johansson

Brejker

Pudel, Dvärg

Töreboda BK

0,00

34,44

4

Gunilla Sandberg

Bea

Pudel, Dvärg

KASK

0,00

37,19

5

Johanna Linder

Dexter

Dvärgschnauzer, Svart & S

Vänersborgs BK

0,00

39,37

6

Emma Fröding

Signe

Staffordshire Bullterrier

Frövi BK

5,00

32,41

7

Elina Olsson

DV

Ej Stambokförd I Skk

Arvika BK

11,28

49,28

8

Chantal Scheilen Kågström

Albin

Ej Stambokförd I Skk

Torsby BK

12,75

45,75

9

Sara Hedén

Stella

Shetland Sheepdog

Mora BK

21,63

54,63

10

Tommy Dahlberg

Grim

Västgötaspets

Götene BK

28,05

61,05

-

Jonna Bornemark

Matteo

Bichon Havanais

Stockholm Södra BK

0,00

Disk

-

Ann-kristin Virtanen

Alfons

Chinese Crested Dog

Storfors lokal kennelklub

0,00

Disk

-

Kjell Davstedt

Douglas

Dansk-Svensk Gårdshund

Raskl För Dansk/Svensk Gh

0,00

Disk

-

Gunilla Sandberg

Hoppsan

Pudel, Toy

KASK

0,00

Disk

Hopp 1 medium  -  domare/bana Ewa Lundin

1

Kjell Frankin

Jazza

Shetland Sheepdog

Jönköping BK

0,00

28,16

2

Carin Pettersson

Rut

Pumi

Lindesberg BK

0,00

30,91

3

Christina Lorang Ahlström

Toffee

Ej Stambokförd I Skk

Ystad BK

0,00

33,97

4

Gunilla Jonsson

Dribbla

Berger Des Pyrénées À Poi

KASK

0,00

37,07

5

Sören Westman

Belleza

Perro De Agua Espanol

Hällefors BK

0,00

38,37

6

Lovisa Svensson

Bella

Ej Stambokförd I Skk

Sunne BK

0,00

39,82

7

Sonja Pethrus

Kenta

Dvärgschnauzer, Svart & S

Töreboda BK

0,09

43,09

8

Anne Karlsson

Signe

Mudi

Skövde-tidaholm HU

5,00

26,10

9

Per Svensson

Ibby

Kromfohrländer

Karlshamn HU

5,00

28,65

10

Mari Andersson

Moja

Cocker Spaniel

Torsby BK

5,00

34,34

11

Anna Axelsson

Villy

Shetland Sheepdog

Växjö HU

5,00

36,43

12

Erik Sandell

Clip

Shetland Sheepdog

Jönköping BK

6,47

44,47

13

Annika Nordlander

Joy

Shetland Sheepdog

Karlstad BK

9,09

47,09

14

Linn Nygård

Leo

Shetland Sheepdog

Norge

10,00

30,22

15

Peter Björk

Ghibli

Tysk Spets/ Mittelspitz

Tibro BK

10,00

36,78

16

Elisabet Hansson

Lotta

Cocker Spaniel

Hammarö BK

13,22

46,22

17

Lars Lindeborg

Elle

Pumi

Ludvika BK

16,19

49,19

18

Katarina Katz

Bobele

Släthårig Foxterrier

Partille BK

16,34

44,34

19

Nina Tyllander

Joker

Tysk Spets/ Mittelspitz

Storfors lokal kennelklub

20,00

40,50

-

Jeanette Nyman

Basse

Shetland Sheepdog

Hammarö BK

0,00

Disk

-

Maria G Moberg

Tuva

Cocker Spaniel

Arvika BK

0,00

Disk

-

Ulrika Johansson

Eddie

Shetland Sheepdog

Grums BK

0,00

Disk

-

Maria Fridell

Humla

Nova Scotia Duck Tolling

Kils BK

0,00

Disk

-

Nathalie Evensen

Ice

Shetland Sheepdog

Arvika BK

0,00

Disk

-

Lotta Grip

Olivia

Kromfohrländer

Hällefors BK

0,00

Disk

-

Angelica Andersson

Sluggo

Shetland Sheepdog

Tranås BK

0,00

Disk

-

Kenneth Bengtsson

Nocke

Shetland Sheepdog

Örkelljunga BK

0,00

Disk

-

Hasse Sundqvist

Win

Cocker Spaniel

Fagersta KK

0,00

Disk

-

Alexsandra Pettersson

Jet

Shetland Sheepdog

Kumla BK

0,00

Disk

-

Eva Jansson

Ture

Welsh Springer Spaniel

Skövde BK

0,00

Disk

-

Frida Asker

Lia

Shetland Sheepdog

Grums HU

0,00

Disk

-

Birgitta Lundberg

Vera

Ej Stambokförd I Skk

Munkfors BK

0,00

Disk

-

Anette Hedman

Evo

Pudel, Mellan

Kumla BK

0,00

Disk

-

Lena Torstensson

Rubin

Welsh Springer Spaniel

Tomten BK

0,00

Disk

Hopp 1 large  -  domare/bana Ewa Lundin

1

Roman Brändli

Zena

Belgisk Vallhund/ Malinoi

Switzerland

0,00

26,40

2

Eirin Dahl

Bønne

Belgisk Vallhund/ Malinoi

Norge

0,00

27,00

3

Maria Larsson

Myra

Border Collie

Linköping BK

0,00

28,47

4

Elisabeth Jonasson

Harry

Border Collie

Munkfors BK

0,00

28,65

5

Melanie Jonsson

Hagge

Ej Stambokförd I Skk

Södertälje lokala KK

0,00

31,03

6

Janne Gustavsson

Greta

Welsh Springer Spaniel

Götene BK

0,00

35,66

7

Elisabet Hansson

Jackie

Golden Retriever

Hammarö BK

3,72

46,72

8

Susann Medalen

Ella

Border Collie

Linköping BK

5,00

27,78

9

Christina Lorang Ahlström

Tixa

Ej Stambokförd I Skk

Ystad BK

5,00

30,96

10

Victoria Björkman

Diva

Pinscher

Mora BK

5,00

31,09

11

Maria Augustsson

Key

Border Collie

Tomten BK

5,00

31,87

12

Anna-Lena Eriksson

Kallife

Berger Des Pyrénées À Fac

Arvika BK

5,00

38,94

13

Susanne Skogström

Joline

Golden Retriever

Ludvika BK

5,62

43,62

14

Gunilla Jonsson

Vincent

Berger Des Pyrénées À Fac

KASK

9,87

47,87

15

Sandra Strand

Rapp

Border Collie

Falu BK

10,00

31,97

16

sara bark

WILMA

Ej Stambokförd I Skk

Skultuna BK

19,18

52,18

-

Alexsandra Pettersson

Gas

Border Collie

Kumla BK

0,00

Disk

-

Chantal Scheilen Kågström

Saga

Ej Stambokförd I Skk

Torsby BK

0,00

Disk

-

Gunilla Eriksson

Isa

Border Collie

Munkfors BK

0,00

Disk

-

Liselott Endresen

Yra

Border Collie

Olandstraktens BK

0,00

Disk

-

Lars Sassner

Bellis

Border Collie

Karlstad BK

0,00

Disk

-

Lina Larsson

Vilma

Border Collie

Munkfors BK

0,00

Disk

-

Carina Johansson

Freja

Ej Stambokförd I Skk

Köpings HU

0,00

Disk

-

Åsa Svensson

Spira

Australian Shepherd

Sv Australian Shepherdkl

0,00

Disk

-

Bindu Nyman

Best

Border Collie

Finspång BK

0,00

Disk

-

Marie Lodin

Valle

Border Collie

Fagersta KK

0,00

Disk

-

Martina Åkerlind

Lilla My

Ej Stambokförd I Skk

Munkfors BK

0,00

Disk

-

Catharina Krumlinde

Dobby

Australian Shepherd

Eskilstuna BK

0,00

Disk

-

Margareta Svedlund

Sessan

Welsh Springer Spaniel

Danderyd-Täby BK

0,00

Disk

-

Amanda Bjurström

Pavo

Border Collie

Frövi BK

0,00

Disk

-

Monica Ohlsson

Myrrah

Australian Kelpie

Åstorps BK

0,00

Disk

Hopp 2 small  -  domare/bana Lars Sassner

1

Annika Nordlander

Ginnie

Shetland Sheepdog

Karlstad BK

0,00

37,80

2

Roger Pettersson

Ecco

Shetland Sheepdog

Kumla BK

0,00

39,42

3

Börje Johansson

Härbert

Pudel, Dvärg

Töreboda BK

0,87

40,87

4

Anneli Kensén

Kaxi

Pudel, Toy

Storfors lokal kennelklub

1,98

41,98

5

Johanna Linder

Oskar

Dvärgschnauzer, Svart & S

Vänersborgs BK

10,67

40,67

6

Anette Hedman

Smarty

Shetland Sheepdog

Kumla BK

11,23

41,23

7

Pälle Sundell

Tova

Cairnterrier

Varberg BK

26,62

61,62

-

Lotta Ekblom

Angus

Ej Stambokförd I Skk

Lindesberg BK

0,00

Disk

-

Elisabeth Larsson

Texas

Borderterrier

KASK

0,00

Disk

-

Malin Radegård

Doris

Jack Russell Terrier

Karlskrona BK

0,00

Disk

-

Marie Skär

Coco

Dvärgpinscher

Linköping BK

0,00

Disk

-

Lisa Härdne

Billy

Dvärgpinscher

Sörmons Lokala KK

0,00

Disk

-

Gunilla Karlsson

Ture

Pudel, Dvärg

Motala BK

0,00

Disk

-

Leif Andersson

Alice

Papillon

Svenska Agilityklubben

0,00

Disk

-

Malin Sörestam

Iza

Shetland Sheepdog

Svenska Agilityklubben

0,00

Disk

-

Åsa Lundberg

Vilda Hilda

Amerikansk Cocker Spaniel

Tomten BK

0,00

Disk

-

Sonja Pethrus

Sigge

Dvärgschnauzer, Vit

Töreboda BK

0,00

Disk

-

Maria Olsson

Bästa

Ej Stambokförd I Skk

Kils BK

0,00

Disk

-

Malin Radegård

Edda

Jack Russell Terrier

Karlskrona BK

0,00

Disk

-

Elisabeth Larsson

Alice

Papillon

Stockholm Södra BK

0,00

Disk

Hopp 2 medium  -  domare/bana Lars Sassner

1

Leif Andersson

Selma

Welsh Springer Spaniel

Svenska Agilityklubben

0,00

35,41

2

Carin Pettersson

Alice

Lagotto Romagnolo

Lindesberg BK

0,00

36,24

3

Carin Pettersson

Lova

Lagotto Romagnolo

Lindesberg BK

0,00

38,45

4

Margareta Svedlund

London

Welsh Springer Spaniel

Danderyd-Täby BK

0,00

39,88

5

Mai Junker

Unni

Kromfohrländer

Götene BK

0,56

40,56

6

Tommy Dahlberg

Miro

Shetland Sheepdog

Götene BK

5,00

39,80

7

Linda Nygren

Time

Shetland Sheepdog

Sv Shetland Sheepdog Kl

6,10

46,10

8

Camilla Karlsson

Dino

Japansk Spets

Skövde BK

10,00

35,68

9

Anna Leander

Pepsi

Cocker Spaniel

Gävle BK

16,05

46,05

10

Lena Torstensson

Safir

Welsh Springer Spaniel

Tomten BK

20,74

55,74

11

Eva Jansson

Herman

Welsh Springer Spaniel

Skövde BK

33,17

63,17

-

Inga Lundberg

Fia

Amerikansk Cocker Spaniel

Tomten BK

0,00

Disk

-

Åsa Wrede

Minka

Schapendoes

Svenska Agilityklubben

0,00

Disk

-

kjell frankin

Wilda

Shetland Sheepdog

Jönköping BK

0,00

Disk

-

Erik Sandell

Vissla

Shetland Sheepdog

Jönköping BK

0,00

Disk

-

Linn Nygård

Nico

Shetland Sheepdog

Norge

0,00

Disk

-

Tommy Carlsson

Teo

Shetland Sheepdog

KASK

0,00

Disk

-

Lene L

Ace

Shetland Sheepdog

Norge

0,00

Disk

-

Kicki Sundqvist

Isa

Cocker Spaniel

Fagersta KK

0,00

Disk

-

Hasse Sundqvist

Brienne

Cocker Spaniel

Fagersta KK

0,00

Disk

Hopp 2 large  -  domare/bana Lars Sassner

1

Elinore Emilsson

Flisan

Ej Stambokförd I Skk

Munkfors BK

0,00

31,50

2

Håkan Eriksson

Freyja

Nova Scotia Duck Tolling

Kumla BK

0,00

32,68

3

Mai Junker

Pinto

Nova Scotia Duck Tolling

Götene BK

0,00

36,32

4

Leif Olsen

Lotten

Engelsk Springer Spaniel

Kungsör BK

0,00

39,29

5

Annette Persson Sandell

Spring

Border Collie

Jönköping BK

5,00

31,61

6

Heléne Sommar

Viska

Border Collie

Nora BK

5,00

31,80

7

Else-Marit Bryn

Fruferner

Ej Stambokförd I Skk

Norge

5,00

33,73

8

Nathalie Högström

Ella

Afghanhund

Forshaga BK

6,15

41,15

9

Therese Blomqvist

Kaye

Border Collie

Mariestad BK

20,00

36,58

10

Bengt Nyman

Cwiq

Australian Kelpie

Kumla BK

21,67

51,67

11

Lena Olsen

Lisen

Engelsk Springer Spaniel

Kungsör BK

23,36

48,36

12

Therese Blomqvist

Sid

Border Collie

Mariestad BK

25,00

37,25

-

Björn Solberg

Hera

Border Collie

KASK

0,00

Disk

-

Catrin Spångmyr

Tia

Engelsk Springer Spaniel

Nedansiljans BK

0,00

Disk

-

Klara Elisson

Ässla

Nova Scotia Duck Tolling

Gagnef-Floda BK

0,00

Disk

-

Kristina Ribjer

Nelli

Portugisisk Vattenhund

SBK:s Stockholms-avd

0,00

Disk

-

Marie Lodin

Loffe

Ej Stambokförd I Skk

Fagersta KK

0,00

Disk

-

Maria Eriksson

Ted

Australian Kelpie

Bollnäs BK

0,00

Disk

-

Susanne Skogström

Melody

Golden Retriever

Ludvika BK

0,00

Disk

-

Elin Dahl Mikkelsen

Ira

Border Collie

Norge

0,00

Disk

-

Maria Augustsson

Snook

Border Collie

Tomten BK

0,00

Disk

Hopp 3 small  -  domare/bana Lars Sassner

1

Merja Pajala

Jay

Shetland Sheepdog

Apollogruppen

0,00

35,25

Pokal.jpg

2

Nathalie Högström

Haylie

Shetland Sheepdog

Forshaga BK

0,00

36,09

3

Anna Kågeman

Tilli

Jack Russell Terrier

Linköpings HU

0,00

38,73

3

Camilla Karlsson

Cleo

Japansk Spets

Skövde BK

0,00

38,73

5

Mari Andersson

Mini

Jack Russell Terrier

Torsby BK

0,00

40,05

6

Inga Antelius

Affe

Phalène

Hölö-Mörkö BK

0,00

40,58

7

Helene Poljak

Tuff

Dvärgschnauzer, Peppar &

Västerås KK

2,00

44,00

8

Päivi Männistö-Rahunen

Lätty

Västgötaspets

Finland

5,00

40,03

9

Marina Lindqvist

Athena

Shetland Sheepdog

Kumla BK

7,83

44,83

10

Elisabeth Larsson

Dennis

Borderterrier

KASK

12,25

49,25

11

Maria Lindberg

Sture

Ej Stambokförd I Skk

Lindesberg BK

14,94

51,94

-

Monica Karlsson

Viggo

Jack Russell Terrier

Västernorrlands KK

0,00

Disk

-

Linda Dahlman

Izor

Dansk-Svensk Gårdshund

Svenska Agilityklubben

0,00

Disk

-

Anita Pettersson

Ella

Tysk Spets/ Mittelspitz

Lidköping BK

0,00

Disk

-

Åsa Lundberg

Esther

Tysk Spets/ Mittelspitz

Tomten BK

0,00

Disk

-

Roger Pettersson

Pysen

Shetland Sheepdog

Kumla BK

0,00

Disk

-

Bengt Nyman

Vina

Borderterrier

Kumla BK

0,00

Disk

-

Maj-Inger Davstedt

Tintin

Dansk-Svensk Gårdshund

Raskl För Dansk/Svensk Gh

0,00

Disk

-

Anneli Kensén

Fozzi

Pudel, Dvärg

Storfors lokal kennelklub

0,00

Disk

-

Monica Karlsson

Li

Parson Russell Terrier

Västernorrlands KK

0,00

Disk

-

Inga Antelius

Puzzla

Phalène

Hölö-Mörkö BK

0,00

Disk

Hopp 3 medium  -  domare/bana Lars Sassner

1

My Dareflod

Trubbel

Shetland Sheepdog

Mora BK

0,00

35,10

Pokal.jpg

2

Päivi Männistö-Rahunen

Kisu

Shetland Sheepdog

Finland

0,00

35,14

3

Ørnulf Holm

Spiff

Shetland Sheepdog

Norge

0,00

36,61

4

Monica Karlsson

Avatar

Parson Russell Terrier

Västernorrlands KK

0,00

38,93

5

Emma Salquist

Viggo

Tysk Spets/ Mittelspitz

Götene BK

0,00

39,81

6

Annica Nauta

Myra

Australian Kelpie

Linköping BK

0,00

40,34

7

Linn Hammarbäck

Fox

Nova Scotia Duck Tolling

Örebro BK

5,00

39,90

8

Julia Pettersson

Elvis

Shetland Sheepdog

Fagersta HU

5,00

40,53

9

Angelica Andersson

Prinsen

Shetland Sheepdog

Tranås BK

5,11

47,11

10

Berit Sjöbeck

Flashy

Pudel, Mellan

Apollogruppen

5,80

42,80

11

Kjersti Gudmundseth

Bæra

Australian Kelpie

Norge

10,00

40,39

12

Per Svensson

Lycka

Kromfohrländer

Karlshamn HU

10,61

47,61

13

Ingvar Berggren

Kompis

Cavalier King Charles Spa

Hammarö BK

20,74

52,74

-

Looanna Berg

Frekkh

Parson Russell Terrier

Västerås KK

0,00

Disk

-

Lars Lindeborg

Cinna

Pumi

Ludvika BK

0,00

Disk

-

Åsa Wrede

Kaia

Schapendoes

Svenska Agilityklubben

0,00

Disk

-

Ann-kristin Virtanen

Aladdin

Ej Stambokförd I Skk

Storfors lokal kennelklub

0,00

Disk

-

Magdalena Bergstén

Clara

Pumi

Örebro BK

0,00

Disk

-

Fredrik Andersson

Vix

Shetland Sheepdog

Fagersta KK

0,00

Disk

-

Tommy Carlsson

Jippie

Pumi

KASK

0,00

Disk

-

Siw Almroth

Brie

Berger Des Pyrénées À Poi

Norge

0,00

Disk

-

Anne Karlsson

Bonnie

Mudi

Skövde-tidaholm HU

0,00

Disk

-

Nathalie Högström

Bamse

Shetland Sheepdog

Forshaga BK

0,00

Disk

-

Jenny Ohlsson

Vilda

Shetland Sheepdog

Nynäshamns BK

0,00

Disk

-

Malin Zetterberg

Aim

Cocker Spaniel

Bro-Håbo BK

0,00

Disk

-

Ulla Muchardt

Kalle

Dansk-Svensk Gårdshund

Svenska Agilityklubben

0,00

Disk

-

Johanna Karlsson Svensc

Mira

Nova Scotia Duck Tolling

Sunne BK

0,00

Disk

-

Helene Jennvik

Mysan

Shetland Sheepdog

Karlstad BK

0,00

Disk

-

Maire Tiiperi

Alejandro

Shetland Sheepdog

Kalix Agility

0,00

Disk

-

Sofie Langanger

Yra

Pumi

Ludvika BK

0,00

Disk

-

Ann-kristin Virtanen

Timon

Ej Stambokförd I Skk

Storfors lokal kennelklub

0,00

Disk

-

Anett Nyborg

Aira

Schapendoes

Norge

0,00

Disk

-

Anita Pettersson

Enya

Shetland Sheepdog

Lidköping BK

0,00

Disk

-

Anette Alvarsson

Milo

Kromfohrländer

Arvika BK

0,00

Disk

-

Anna Leander

Noggi

Cocker Spaniel

Gävle BK

0,00

Disk

-

Christin Bengtsson

Ronja

Shetland Sheepdog

Örkelljunga BK

0,00

Disk

-

Malin Zetterberg

Diezel

Cocker Spaniel

Bro-Håbo BK

0,00

Disk

Hopp 3 large  -  domare/bana Lars Sassner

Per Heinerud

Sonny

Border Collie

Apollogruppen

0,00

34,27

2

Amanda Nilsson

Winnie

Border Collie

Torsby BK

0,00

35,45

Pokal.jpg

3

Milena Polinelli

Ziwa

Hollandse Herdershond, Ko

Switzerland

0,00

35,73

4

Timo Vertanen

Ozzy

Australian Shepherd

Kalix Agility

0,00

36,16

5

Maria Eriksson

Loppa

Australian Kelpie

Bollnäs BK

0,00

38,10

6

Amanda Bjurström

Våfflan

Ej Stambokförd I Skk

Frövi BK

0,00

38,66

7

Gunilla Eriksson

Yazza

Ej Stambokförd I Skk

Munkfors BK

0,00

39,93

8

Anne Bucksch

Nikita

Belgisk Vallhund/ Tervuer

Karlstad BK

0,00

40,32

9

Bengt Nyman

Jackaroo

Australian Kelpie

Kumla BK

0,00

41,14

10

Camilla Larsson

Cleo

Engelsk Springer Spaniel

Torsby BK

5,00

36,32

11

Minna Johansson

Monza

Australian Shepherd

Hofors BK

5,00

37,89

12

Olle Larsson

Hero

Border Collie

Munkfors BK

5,00

38,08

13

Anette Daleke

Snaps

Border Collie

Hammarö BK

5,00

39,23

14

Therese Blomqvist

Gina

Ej Stambokförd I Skk

Mariestad BK

5,00

40,64

15

Robin Rådström

Safir

Ej Stambokförd I Skk

Munkfors BK

6,53

43,53

16

Lina Larsson

Polka

Border Collie

Munkfors BK

10,00

39,57

17

Anna Östberg

Qase

Border Collie

Kils BK

15,00

41,15

-

Ingvar Berggren

Morris

Irish Softcoated Wheaten

Hammarö BK

0,00

Disk

-

Annica Nauta

Jolly

Australian Kelpie

Linköping BK

0,00

Disk

-

Monica Gahlin

Tiffy

Australian Shepherd

Nynäshamns BK

0,00

Disk

-

Camilla Larsson

Cornelia

Engelsk Springer Spaniel

Torsby BK

0,00

Disk

-

Marit Bratt

Doris

Belgisk Vallhund/ Groenen

Svenska Agilityklubben

0,00

Disk

-

Staffan Gustafsson

Winnie

Border Collie

Söderköping BK

0,00

Disk

-

Timo Vertanen

Jomei

Pumi

Kalix Agility

0,00

Disk

-

Magdalena Svedberg

Solo

Border Collie

Karlstad BK

0,00

Disk

-

Anne Fosser

Blu

Border Collie

Norge

0,00

Disk

-

Päivi Männistö-Rahunen

Inkeri

Belgisk Vallhund/ Tervuer

Finland

0,00

Disk

-

Catharina Lagmyr Kempe

Maggie

Australian Shepherd

Sv Australian Shepherdkl

0,00

Disk

-

Maire Tiiperi

Älva

Australian Shepherd

Kalix Agility

0,00

Disk

-

Darijo Poljak

Dito

Schnauzer, Peppar & Salt

Västerås KK

0,00

Disk

-

Malin Zetterberg

Singla

Border Collie

Bro-Håbo BK

0,00

Disk

-

Staffan Gustafsson

Foxy

Border Collie

Söderköping BK

0,00

Disk

-

Elin Dahl Mikkelsen

Dixi

Belgisk Vallhund/ Groenen

Norge

0,00

Disk

Bilder från Munkrejset

lördag 23 juli 2016

 

DSCN1000.JPG
WP_20160722_19_37_52_Pro-2.jpg
DSCN1003.JPG
DSCN1004.JPG
DSCN1007.JPG
13781658_10208618914325339_1269637263648422672_n.jpg
DSCN1010.JPG
DSCN1012.JPG
WP_20160722_19_37_57_Pro-2.jpg
DSCN1017.JPG
DSCN1018.JPG
DSCN1021.JPG
13754491_10208618913045307_671757488134700255_n.jpg
DSCN1025.JPG
DSCN1026.JPG
WP_20160722_19_40_24_Pro-3.jpg
DSCN1030.JPG
DSCN1032.JPG
DSCN1033.JPG
DSCN1036.JPG
DSCN1037.JPG
13669316_10154401705078934_7032217972814579507_o.jpg
DSCN1041.JPG
DSCN1042.JPG
DSCN1045.JPG
WP_20160723_20_35_07_Pro.jpg
DSCN1046.JPG
DSCN1047.JPG
13669575_10208618912925304_3276298078549096979_n.jpg
DSCN1049.JPG

SBKlogo_lagupplost_210x208.gif

Agria-2.jpg sfr-logo-3.png

Senast uppdaterad: 2017-08-31

Version nr: 1.2.17.08.017

Copyright:

2014-17 Munkfors Brukshundklubb

FB-logo.png
Munkfors Brukshundklubb är medlem
i Svenska Draghundsportförbundet

Sidan skapad: 2014-06-15

Webmaster: Per Nygren

SDSF-logo